КОНТАКТ
УЛТРАМЕНТАЛИТЕТ
НАЈНОВО
Втора МФЛ: Шкупи ја совлада и Македонија ЃП

Втора МФЛ: Шкупи ја совлада и Македонија ЃП

Попладнево се одиграа натпреварите од 8. коло во Втората МФЛ,    Втора МФЛ   -  30.09.2014 ФК КОЖУФ ГЕВГЕЛИЈА 0 - 0  ФК ДРИТА ФК ЕУРОМИЛК ГЛ...

У-21: Милевски го повика и Бабунски за дуелот со Романија

У-21: Милевски го повика и Бабунски за дуелот со Романија

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Боби Милевски денеска го соопшти списокот на играчи за контролниот дуел со Романија закажан за 13.октомври на...

Денеска се игра 8. второлигашко коло

Денеска се игра 8. второлигашко коло

Попладнево со почеток во 15.30ч се играат натпреварите од 8. коло во Втората МФЛ. Еве ги двојките Кожуф Г.-Дрита (Судија: Митревски Тони) Еуромилк - Напредок...

Кајмакоски најави спектакуларно шоу пред мечот со Луксембург!

Кајмакоски најави спектакуларно шоу пред мечот со Луксембург!

Нашите најдобри фудбалери добија нов промотор во името на нашата пејачка ѕвезда Даниел Кајмакоски кој денеска и официјално стана дел од фудбалското...

Ѓуровски одреди офанзивен состав за Луксембург

Ѓуровски одреди офанзивен состав за Луксембург

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија денеска го објави списокот на играчи за квалификациските дуели со Луксембург на 9-ти и Украина на 12-ти...

Југ: Победа Ј. и Млекар на врвот

Југ: Победа Ј. и Млекар на врвот

Во Третата лига Југ се одигра 5. коло. Победа Ј. и Превалец ја забележаа и 5-тата победа и водат мртва трка за врвот на табелата. ФК,,Црвена Звезда,,   ...

Видео: Евро-гол на Стојановски

Видео: Евро-гол на Стојановски

Фудбалерите на Металург славеа убедливо со 3-0 против екипата на Ренова во 9. коло со што се искачија на втората позиција на табелата.  Најубавиот момент на...

Вардар подобар од Силекс

Вардар подобар од Силекс

Попладнево се одиграат средбите од 9. прволигашко коло.  Во дербито на Филип Втори , Вардар го совлада Силекс со 2-0 со головите на Филип Петковски во 25....

 • Втора МФЛ: Шкупи ја совлада и Македонија ЃП

  Втора МФЛ: Шкупи ја...

 • У-21: Милевски го повика и Бабунски за дуелот со Романија

  У-21: Милевски го повика...

 • Денеска се игра 8. второлигашко коло

  Денеска се игра 8....

 • Кајмакоски најави спектакуларно шоу пред мечот со Луксембург!

  Кајмакоски најави...

 • Ѓуровски одреди офанзивен состав за Луксембург

  Ѓуровски одреди...

 • Југ: Победа Ј. и Млекар на врвот

  Југ: Победа Ј. и Млекар...

 • Видео: Евро-гол на Стојановски

  Видео: Евро-гол на...

 • Вардар подобар од Силекс

  Вардар подобар од Силекс

Вујо со Загреб против „своите“!!!

Вујо со Загреб против „своите“!!!

Нов дерби дуел за ракометарите на Вардар во рамките на СЕХА лигата утре во СРЦ „Кале“ во Скопје ќе гостува хрватскиот шампион ППД Загреб. Ова воедно е дуел на двете...

Видео: Мајсторија на Трајковски во Полска

Видео: Мајсторија на Трајковски во Полска

Репрезентативниот центар Бојан Трајковски кариерата ја продолжи во полскиот прволигаш Чарни Слупск со кој триумфираше на  пријателскаta средба одиграна во средата...

Бронзен медал за Емил Павлов!

Бронзен медал за Емил Павлов!

На Светскиот куп во карате  во Словенија/ Викендов, во Ласко, Словенија се одржа Светскиот карате куп  со учество на каратисти од 40 држави. Во конкуренција на 35...

Штипјани немилосрдни!

Штипјани немилосрдни!

Втора кошаркарска лига на Македонија/ Гоце Делчев- Ангели 115: 43 (26:12, 29 :10, 33:9, 27:12) Лидерот на табелата Гоце Делчев не дозволи никакво изненадувања во...

Се темпира формата за ЕП во Финска

Се темпира формата за ЕП во Финска

      Бобан Данов и Иван Анакиев заминаа на подготовки во Србија/       Соработката  меѓу  Федерацијата за боречки спортови на Србија  и  Балканец продолжува. На...

Четири први места за скопјани, три за Балканец

Четири први места за скопјани, три за Балканец

       Државни  училишни натпревари во борење/            Викендов во Радовиш се одржаа државните финални натпревари во борење. Имаше рекорден број  учесници од...

Meталург ја надигра Барселона

Meталург ја надигра Барселона

Македонскиот претставник во Лигата на шампионите Металург вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ ја совлада Барселона со 31:29 и ова за каталонскиот тим беше прв пораз во...

ЗОИ: Историски пласман на Ристевски во слалом!

ЗОИ: Историски пласман на Ристевски во слалом!

Македонскиот скијач Антонио Ристевски на својот втор настап на Олимписките игри во Сочи во слалом заврши на 29.та позиција. Тој имаше вкупно време 1:58.44 и заостана...

 • Вујо со Загреб против „своите“!!!

  Вујо со Загреб против...

 • Видео: Мајсторија на Трајковски во Полска

  Видео: Мајсторија на...

 • Бронзен медал за Емил Павлов!

  Бронзен медал за Емил...

 • Штипјани немилосрдни!

  Штипјани немилосрдни!

 • Се темпира формата за ЕП во Финска

  Се темпира формата за ЕП...

 • Четири први места за скопјани, три за Балканец

  Четири први места за...

 • Meталург ја надигра Барселона

  Meталург ја надигра...

 • ЗОИ: Историски пласман на Ристевски во слалом!

  ЗОИ: Историски пласман...

/index.php/2012-03-30-02-55-37/2012-03-30-03-22-23/5520-2014-09-30-17-05-13

Втора МФЛ: Шкупи ја совлада и Македонија ЃП

Попладнево се одиграа натпреварите од 8. коло во Втората МФЛ,    Втора МФЛ   -  30.09.2014 ФК КОЖУФ ГЕВГЕЛИЈА 0 - 0  ФК ДРИТА ФК ЕУРОМИЛК ГЛ   2 - 3   ФК НАПРЕДОК ...

/index.php/2012-03-30-02-55-37/5519-milevskibabunski

У-21: Милевски го повика и Бабунски за дуелот со Романија

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Боби Милевски денеска го соопшти списокот на играчи за контролниот дуел со Романија закажан за 13.октомври на Филип Втори.  Ова е дебитантски ...

/index.php/2012-03-30-02-55-37/2012-03-30-03-22-23/5516-8-kolovmlf

Денеска се игра 8. второлигашко коло

Попладнево со почеток во 15.30ч се играат натпреварите од 8. коло во Втората МФЛ. Еве ги двојките Кожуф Г.-Дрита (Судија: Митревски Тони) Еуромилк - Напредок (Трпчевски Стојанчо) Шкупи - ...

/index.php/2012-03-30-02-55-37/5514-2014-09-29-12-29-46

Кајмакоски најави спектакуларно шоу пред мечот со Луксембург!

Нашите најдобри фудбалери добија нов промотор во името на нашата пејачка ѕвезда Даниел Кајмакоски кој денеска и официјално стана дел од фудбалското семејство.  Кајмакоски ќе има 60 минутно шоу на ...

/index.php/2012-03-30-02-55-37/5513-2014-09-29-12-04-17

Ѓуровски одреди офанзивен состав за Луксембург

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија денеска го објави списокот на играчи за квалификациските дуели со Луксембург на 9-ти и Украина на 12-ти октомври.  - За нас во преден план е ...

/index.php/2012-03-30-04-03-00/5515-2014-09-29-12-35-37

Вујо со Загреб против „своите“!!!

Нов дерби дуел за ракометарите на Вардар во рамките на СЕХА лигата утре во СРЦ „Кале“ во Скопје ...

Ракомет 2014-09-29 12:35:37

/index.php/2012-03-30-03-58-34/5507-2014-09-27-15-19-39

Видео: Мајсторија на Трајковски во Полска

Репрезентативниот центар Бојан Трајковски кариерата ја продолжи во полскиот прволигаш Чарни ...

Кошарка 2014-09-27 15:19:39

/index.php/2012-03-30-04-04-08/2012-09-19-23-20-29/5494-pavlov

Бронзен медал за Емил Павлов!

На Светскиот куп во карате  во Словенија/

Викендов, во Ласко, Словенија се одржа Светскиот ...

Домашни вести 2014-03-17 11:54:46

/index.php/2012-03-30-03-58-34/2012-03-30-03-59-47/5471-2014-03-09-22-29-42

Штипјани немилосрдни!

Втора кошаркарска лига на Македонија/

Гоце Делчев- Ангели 115: 43 (26:12, 29 :10, 33:9, 27:12)

...

Макбаскет 2014-03-09 22:29:42

/index.php/2012-03-30-04-04-08/2012-09-19-23-20-29/5460-2014-03-07-23-01-40

Се темпира формата за ЕП во Финска

     

Бобан Данов и Иван Анакиев заминаа на подготовки во Србија/

      Соработката  меѓу  ...

Домашни вести 2014-03-07 23:01:40

/index.php/2012-03-30-04-04-08/2012-09-19-23-20-29/5439-2014-03-03-10-43-24

Четири први места за скопјани, три за Балканец

       Државни  училишни натпревари во борење/

           Викендов во Радовиш се одржаа ...

Домашни вести 2014-03-03 10:43:24

/index.php/2012-03-30-04-03-00/2012-09-19-23-17-57/5420-mbarsa

Meталург ја надигра Барселона

Македонскиот претставник во Лигата на шампионите Металург вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ ја ...

МАК Ракомет 2014-02-24 08:52:16

Prev Next

ЛШ: Дуели од 2. коло во 4 групи

ЛШ: Дуели од 2. коло во 4 групи

Со натпреварите од второто коло во групите Е, Ф, Г и Х,...

Фудбал Свет

Реал треска ја „тресе“ Бугарија!!!

Реал треска ја „тресе“ Бугарија!!!

Средбата се игра во Софија во среда во 20.45ч а „кралевите“ пристигнуваат...

Фудбал Свет

Косово го одигра историскиот дуел со…

Косово го одигра историскиот дуел со Хаити

Фудбалската репрезентација на Косово го одигра првиот меѓународен натпревар  по независноста на...

Фудбал Свет

Видео:Рок музичар тепаше судии во Ев…

Видео:Рок музичар тепаше судии во Еврокупот!

Навивачите на Унион Олимпија ги нападнале судиите по натпреварот во Еврокупот, во...

Меѓународна кошарка

Видео: Крис Бош изненади на Ал старо…

Видео: Крис Бош изненади на Ал старот!

Ако на Мајами некогаш му биде потребен кош од центарот на теренот...

Меѓународна кошарка

Видео: Мал офсајд за голема победа н…

Видео: Мал офсајд за голема победа на Интер

Големо изненадување приреди Интер на гостувањето во Фиренца каде славеше со 2-1...

Фудбал Свет

Федерер: Не го мразам Ѓоковиќ?!

Федерер: Не го мразам Ѓоковиќ?!

Швајцарија е во најсилен состав со Федерер и Вавринка во Нови Сад...

Меѓународни вести

Роналдо ја освои Златната топка

Роналдо ја освои Златната топка

Во Цирих на гала академија беа прогласени најдобрите во светскиот фудбал во...

Фудбал Свет

Видео: Словенците ги „разбија“ Украи…

Видео: Словенците ги „разбија“ Украинците а потоа ги претепаа!!!

Ракометната репрезентација на Словенија вчера избори пласман во баражот за СП  2015...

Меѓународен Ракомет

Први бодови за Исланд, Шпанија и Авс…

Први бодови за Исланд, Шпанија и Австрија

Во Данска започна 11. ЕП во ракомет за мажи. На стартот репрезентацијата...

Меѓународен Ракомет